Romeo Lima

W ostatnią sobotę zorganizowaliśmy cykl szkoleń w Borach Tucholskich. Nasz Corpsman przeprowadził kurs pierwszej pomocy, oraz bardzo ciekawą prelekcję na temat protokołów wzywania MEDEVAC w amerykańskich siłach zbrojnych, oraz w ramach operacji sojuszniczych wewnątrz NATO. Każdy z naszych Marines musiał zdać krótki test, który polegał na nadaniu drogą radiową symulowanego zgłoszenia MEDEVAC do rannego, którego stan opisywał nasz Corpsman.
W drugim bloku ćwiczeń przygotowanym przez CPL. Kowalczyka po raz pierwszy ćwiczyliśmy podstawowe komendy i postawy musztry USMC. Wbrew pozorom szło nam całkiem nieźle 🙂 Całość uzupełniona została prelekcją na temat zwyczajów panujących wewnątrz Korpusu i krótkim zestawieniem najważniejszych wydarzeń historycznych.
Trzecią część stanowił rekonesans w okolicznych, nawiedzonych, lasach prowadzony przez SGT. Jodko. Towarzyszyły nam znikające groby i gęsta mgła rodem z Silent Hill. Demokracja jednak nie boi się niczego.
Podsumowując, nowe miejsce okazało się doskonałe do potrzeb szkoleniowych. Będziemy tam na pewno organizować kolejne szkolenia.